Skip to main content

Yhteystiedot

Aboa Vetus Ars Nova

Itäinen Rantakatu 4–6
20700 TURKU

info@avan.fi
020 718 1640

Vastaamme museon aukioloaikojen puitteissa. 

Toimisto

Nunnankatu 1
20700 TURKU

SaapuminenKysy tai anna palautetta

Henkilökunta

Hannele Lehtonen
Essi Lamppu

Hallinto- ja palvelupäällikkö
(museokauppa & varaukset)

essi.lamppu@avan.fi
040 149 2584

Maria Carpelan

Museoassistentti
(asiakaspalvelu ja varaukset)

maria.carpelan@avan.fi 
040 352 9085

Emma Vironmäki

Projektipäällikkö
Aboa Vetus, näyttelyuudistus

emma.vironmaki@avan.fi
050 3222148

Ilari Aalto
Niina Tanskanen
Nana Grahn

Viestinnän asiantuntija

nana.grahn@avan.fi
045 103 2478

Ari Valkki

Aboa Vetus Ars Nova säätiö sr
Toimitusjohtaja

ari.valkki@avan.fi
0400 770 937

Annette Laurén

Aboa Vetus Ars Nova säätiö sr
Talouspäällikkö

annette.lauren@avan.fi
040 563 8856

Jukka-Pekka Aalto
Janna Jokela

Museolehtori (opintovapaalla)

Varaukset info@avan.fi

Sami Salo

Kiinteistönhoitaja

sami.salo@avan.fi 

Ruut Sarros

Kiinteistönhoitaja / puutarhuri

ruut.sarros@avan.fi